Zůstaňte čistí.


Vykuřovadly

Tady je odkaz na ukázku hudby z obchodu Rolanda Santé.

Pokud si odkaz zkopírujete a otevřete si jej v novém okně, užijete si šamanského ranní rituál větru ke čtení tohoto článku.

K vykuřovadlům se duch větru skvěle hodí:-)

www.rolandsante.cz/_mp3dir/670/07%20Sunrise%20Wind%20Ritual%20.mp3

Kouř předků:

"Bytosti jsou dýmem pouhým,

pára v pilířích se tají,

velikáni ztrácejí se,

jen Bohové tu zůstávají."

Schiler "Oslava vítězství" ( Z knihy šamanské techniky a rituály . W.D. Storl )

Vykuřovadla slouží ke spojení s duchem předků. Pomáhají jak v posvátných rituálech, tak v léčení nemocí, očišťují prostory, uklidňují, povzbuzují.

Prakticky jsem se poprvé s vykuřovadly seznámila v Borovici  v Českém ráji kde jsme travili alternativní prázdniny a kde měl svůj krámek se zbožím pan Michael Rymer. Tehdy jsem si koupila první misku, uhlíky a vykuřovadla. Věděl o čem hovoří a moc mě jeho výklad zaujal. Známe se možná šest -sedm let a kdykoliv jsem potřebovala poradit, vždy poradil.

Posvátné vykuřovadlo sloužící ke spojení s duchem Aztéků nebo Mayů ( Mexiko) je kopál. Je to pryskyřice stromu bursera. Kopál je ve Střední Americe pokládán za potravu Bohů.Dodnes se nosí v sáčku na krku jako ochranný talisman - amulet proti uřknutí čarodejnictvím ( brujeríja čti:brucheríja) Ke mně přišla tato vize jako možnost napojení se na energii bohyně IXCHEL, zvláště pak černý kopál.

Všechna jsou na přírodní bázi, některá se řadí k vysloveně posvátným. Dají se různě kombinovat, podle účelu a intiuce. Nemůžete se splést. Do rituální misky nasypeme písek nebo jiný vhodný podklad a zapálíme na ní uhlík. Až se zozžhaví doběla, sypeme nebo klademe na něj vykuřovadlo. Posvátný kouř můžeme rozptýlit rituálními pery, křídlem čím uznáte za vhodné. Čím důstojnější je rituál, tím lépe. Účinek posvátného kouře zesílíme nahlas pronesenou formulí podle účelu rituálu a našeho záměru. Měl by být v souladu s posláním a účelem vykuřovadla, které používáme. 

Pokud mohu poradit, je dobré si vyzkoušet jak voní a řídit se vždy vlastní intuicí. Když si přivonět nemůžeme, nevadí. Je to podobné jako s kartami. To vaše vykuřovadlo vás vždy osloví také v eshopu a  vždy na vás počká. Pokud se podíváte na bližší popis, určitě v danou chvíli odpovídá vaší potřebě nebo situaci.

Mé najoblíbenější jsou tymián, damiána, elemi, devali, borovice Coulterova - jehličí, himalájská borovice - kůra, dračí krev - pryskyřice. Všechny jsou pro mne posvátné, i když z pohledu tradičního šamanizmu je tomu trochu jinak, ale o tom se zmíním později.

Odkaz na obchod p. Rymera je zde:

www.ataui.eu/zajimave-odkazy/