Zůstaňte čistí.


Don Antonio Barrera Banda

10. dubna 2014 jsem se zúčastnila setkání s peruánským šamanem a léčitelem tzv. curandero ( curar = léčit ) Antoniem Barrera Bandem. O setkání, které se konalo v "Dělňáku" v Líšni, jsem se "náhodou" dozvěděla večer  předtím a jelikož bylo ještě volné místo, přišla jsem se podívat na opravdového šamana z peruánské části Amazonie.

V pozvánce bylo uvedeno následující:

Don Antonio je jedním z nejtalentovanějších a autentických curanderos (šamanů a léčitelů) v peruánské Amazonii, již od 9 let má rozvinutou telepatii a telekinezi.

Antonio vede rituály s léčivými rostlinami a je zpěvákem léčivých písní Icaros, je také velmi talentovaným malířem, který zaznamenává do obrazů své vize šamanské reality.

Setkání s Antoniem vám může přinést kromě inspirace také posun vědomí, léčení – léčivá je už pouhá jeho přítomnost, slova, zpěv…

Na setkání bude Antonio mluvit o přírodním léčení a také rád zodpoví vaše dotazy.

Don Antonio nesklamal, opět jsem cítila, že přišla osobnost. Byl sice hodně unavený, ale vstřícný, skromný, láskyplný. Vyprávěl o tom, že on sám nikdy nechtěl být šamanem, ale že se tak stalo v průběhu jeho života. Tehdy se mi hodně ulevilo a sebrala jsem odvahu zeptat se ho na jeho radu, když jsem taky nikdy netušila, že mám poslání šamanky léčitelky a že nevím, jak s tím úkolem dále naložit, že žiji ve městě, miluji Amazonii a cestvala jsem tam, ale šamanizmus znám pouze jako člověk, který se s ním potkal. Neprošla jsem školou u živého šamana - učitele. Koupila jsem si knížky o šamanizmu i pro adepty šamanizmu- samouky a vzdělávám se, ale že tuto cestu šamana - samouka neznám.

Odpověděl mi, že pokud to tak cítím a je to v mém srdci, mám jít pomalu dále, že vše přijde.

Zazpíval nám své ícaros, léčivou píseň a já jsem si díky němu mohla vytvořit vlastní popěvek a pískání, které si každý adept šamanizmu vytváří sám. Vyprávěl, že od malička měl schopnost pohybovat předměty a jiný nežli ostatní. Prý se jeho schopností spolužáci báli a báli se také jeho, byl osamocený. Maminka mu říkala, že to má z toho , že se málo modlí a že jse posednutý ďáblem. Tak se šel do kostela pomodlit a ptal se kněze, zda může do kostela vstoupit, protože má v sobě ďábla a ten do kostela nesmí.

Kněz se zeptal jak na to přišel. On mu odpověděl, že může hýbat předměty a když luskne prsty , zhasí mu všechny svíce, jenž hoří právě v kostele. Kněz mu pokynul, ať mu to ukáže a on tak učinil. Zeptal se kněze, zda se nebojí. Kněz odpověděl, že se nebojí a že malý Antonio má mimořádné dary, které nemá každý a má zůstat v klidu. 

Pak měl velkou nehodu, díky které měl rozlámené kosti v půlce těla, pánev, nohu, potíže s páteří. Tehdy si prošel klinickou smrtí, neboť během operace nemohl dostávat anestezii a bolest byla tak veliká, že  "začal odcházet". Poté spatřil poušť a sám se dostal do fronty  čekajících lidí...Viděl svou sestru, že je těhotná..i když ještě sama o tom nevěděla. Tento zázrak života ho volal zpět. Prosil proto o život, že ještě nechce zemřít, že jeho rodina a to kdo jej mají rádi, jej ještě potřebují. Pak slyšel spoustu lidí bez nohou, rukou a zraněných, jak volají jeho jméno a žádají jej o pomoc. Tehdy pochopil, že je bude léčit. 

Jedna velká světelná bytost mu položila ukazováček na oblast mezi obočím a  sdělila mu, že ještě nenadešel jeho čas. V tu chvíli se probudil na operačním stole, kdy se vrátil se zpět do svého těla po elektrošoku...Své sestře od té doby říká, že ona jej přivedla svým miminkem zpět

Měl další různé vize, které ho vedly na jeho cestě šamana dále...Nyní provozuje léčebné centrum ve městě Iqiutos...Tady město Iquitos krásně uvidíte:

www.google.cz/search?q=Iquitos&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=x7BLU6HnMuLb8ge91oDwBw

 

Momentálně potřebuje získat prostředky na jeho obnovu a proto přijel k nám, aby je z výtěžku za přednášky a léčení zrekonstruoval. Zabývá se přírodními postupy včetně léčení odvarem z posvátné liány. Platí pravidlo, že vždy, když šaman uřízne liánu, zasadí  novou. Denně vyroste z jakéholiv menšího odřezku až o 10 cm. V Amazoni se jí vede výtečně a roste rychle. Je to liána, která nás zavede zpět tam, kde naše duše onemocněla a ukáže nám její příčinu.Na otázku, zda požití jejího odvaru není nebezpečné, odpověděl: Je bezpečné. Je důležité k rituálu i k liáně přistupovat s otevřeným srdcem a čistým záměrem. Tvůj záměr vše určuje. Co zaseješ, to sklidíš. Těchto léčebných rituálů se zučastňují celé rodiny včetně dětí , je u nás obvyklý a není čeho se bát. Já sám doprovázím lidi v průběhu rituálu a jsem s nimi tam, kde se nacházejí aby nebyli sami a rituálem úspěšne prošli.

Jeho poslání bylo:

Mějte se rádi, své tělo svou duši a pečujte o sebe. Ptejte se sami sebe, jak můžete zažehnout jiskru lásky ve své duši.

Děkuji Antonio, za tvůj čas i sdílení. Přesvědčil si mne svou duší a energií, které jsem z tebe cítila. Poprvé jsem procítila lásku a klid amazonského pralesa. Byl to nádherně uklidňující pocit zelené matky přírody - rodiny rostlin a stromů ...

Cítila jsem jej v srdci, bylo to úžasné a klidné.