Zůstaňte čistí.


13 babiček - šamanek

Španělsky se jim říká 13 abuelas ( fon. trese abuelas ) - 13 babiček. Velmi mne zaujaly        a opět jsem si uvědomila, že v pradávných kulturách platila moudrost starých žen (sta - řen) a byly brány velmi vážně.

Jedná se o radu 13-ti domorodých "babiček"- šamanek mwzi 60-ti a 80-ti lety, které se sešly ke společné práci v roce 2004. Dohromady je dala americká psychoterapeutka, duchovní učitelka a vizionářka Jeanne Prevatt alias Jyoti. ( Pozn. aut.:Je to má oblíbená autorka. Od ní jsem se také o existenci této duchovní rady dozvěděla : Z knihy Jyoti : Anděl, který zavolal mé jméno ) 

Jyoti - žena s indiánskými kořeny se při svých cestách po světě zúčastnila řady různých domorodých obřadů a založila v USA spirituální komunitu a centrum, které usiluje o podporu různorodosti duchovních tradic. Během cest jí došlo, že ochránkyněmi tradiční moudrosti, způsobů léčení a rostlinoznalectví bývají v přírodních kulturách často staré ženy a jejich pohled na svět je přes vnější rozdíly velice podobný. Časem prožila Jyoti vizi, v níž se dozvěděla, že by měla založit celosvětovou radu babiček, v níž budou stařenky svou moudrost sdílet a předávat dál. Využila svých kontaktů z cest a oslovila celkem šestnáct žen. Některé odmítly a doporučily za sebe jiné, nakonec se tak na úvodním setkání v roce 2004 sešlo třináct babiček.

Třináct starých domorodých žen už šest let křižuje planetu, léčí svět a modlí se za jeho osud.

Na svých setkáních se Babičky pravidelně společně modlí za léčení Země a účastní duchovních rituálů, vyměňují si své životní příběhy a léčitelské zkušenosti. Setkání jsou otevřená široké veřejnosti, protože smyslem Rady je především zprostředkovat poselství domorodých tradic co největšímu množství lidí.

Zde je odkaz na diskutovaný, ale možná zajímavý titul spisovatelky Carol Shaefer:

www.dharmagaia.cz/kniha/726-carol-schaefer-pro-pristich-sedm-generaci-rada-starych-moudrych-zen-predstavuje-svou-vizi-budoucnosti-zeme/text/1683-petr-tresnak-cas-babicek

Tady je odkaz na video  o Radě 13-ti babiček:

www.youtube.com/watch?v=FGrfjOw4Oz8

Další odkaz o poselství 13-ti babiček je zde:

www.caduceus.cz/souvislosti/poselstvi-13-domorodych-babicek/