Zůstaňte čistí.


Kdo jsem

Jmenuji se Dagmar Elisabeth Selecká a mé stránky jsem pojmenovala dle svého dalšího jména ATAUÍ. Toto jméno ke mně přiletělo před několika lety  v meditaci na duchovní jméno a pochází z brazilské části Amazonie, kterou miluji a cítím jako kolébku mé duše.

Oslovuje mne poselství z webu příznaky transformace o Probuzených ženách:

www.priznakytransformace.cz/index.php/zena-bohyne/323-pokud-se-rozhodnete-milovat-probuzenou-zenu-2

Jsem žena,   která pomáhá lidem   slovem, pochopením, intuicí   a informacemi takto přijatými - vším, co nám prospívá a je přírodní a přirozené. Celostní poradenství,intuitivní psychologie, léčitelství, alternativní medicína. Každý si vyberte to, co je vašemu srdci blízké.

Mně jste blízcí vy, kteří přicházíte do mé poradny pro pomoc, pochopení a léčení. Vnímám člověka jako jeden celek, duši i tělo. Vše v nás  je propojeno se vším a my jsme dokonalé lidské bytosti právě takové, jaké v této chvíli jsme.

   Mé stránky věnované přírodnímu léčení a celostní medicíně jsem nazvala Atauí.

 

Naučila jsem se skloubit moderní celostní medicínu s tradičními základy léčení a léčitelství. Odmalička jsem užívala pravidelně antibiotika, pila mléko a jedla rohlíky a pečivo. Mé dětství i mládí jsem cítila jako šťastné a bezstarostné. Má rodina mi zcela jistě dala kořeny , křídla si vytvářím sama. Křídla má rodina neznala, zato já mám mnoho možností, jak je rozepjat a vzlétnout.

Můj osobní příběh je tento: Vyrůstala jsem stále léčena a nevyléčena, vypadala jsem vždy navenek zdravě, ale cítila jsem se slabá, unavená a bez energie. Měli jsme doma vždy pejska, kočičky, odchovali jsme všechny ptáčky vypadlé z hnízda na našem stříbrném smrku. Často jsem se léčila na záněty průdušek, po první kovové plombě ve dvanácti letech se přidaly senné rýmy a alergie, které se pojmenovaly až po čtyřech letech kýchání í a smrkání celé léto. Tehdy jsem se naučila cvičit základy jógy a nasávat slanou vodu nosem, protože to hodně pomáhalo. V období tehdejšího totalitního režimu, byli bylinkáři a léčitelé trochu záhadní, tajemní ale vždy vyhledávaní tam, kde medicína nedokázala pomoci.Celý život jsem byla zdravá nemocná resp. nemocná zdravá a pouze má duševní energie a chuť do života mi dávaly sílu vše zvládnout a působit tak, jakoby bylo vše v nejlepším pořádku . Většinou jsem tomu i sama věřila, protože vždy jsem byla podle lékařů " v normě"  a pokud ne, zase antibiotika a potlačování příznaků různých nemocí a alergií, aniž by se cokoliv vyléčilo. Chtěla jsem jít studovat veterinu, ale jak se říká "nechala jsem si vzít hvězdu " a šla jsem na práva. Dostudovala jsem a  vrátila se z Brna zpět na Slovensko, kde však mé zdravotní potíže nepřestávaly. Permanentní bolesti hlavy, svalů, kloubů, chronické záněty měchýře, bolesti v krku, rýmy, angíny, alergie, záněty spojivek...neustálé potíže se zády, s vyhřezlými plotýnkami, prý jsem hypermobilní ...Sama se divím, jak jsem vše zvládala se společnou firmou, zahraniční klientelou, cestováním, rodinou i partnerem, který byl pro mne velkou výzvou i zkouškou zároveň, ale zvládala jsem vše na pokraji mých sil. Navenek vždy upravená , usměvavá a plná elánu.

Nicméně, asi před 24 lety , jsem po splnění všech naplánovaných úkolů před odjezdem, na zahraniční dovolenou , dostala silné závratě, zvracela jsem a tři týdny jsem se nezvedla z postele. Závratě se zvracení přicházely v intervalu 15-ti minut, takže žádné spaní ani  chůze nebyly možné. Vůbec jsem se sobě nepodobala. Absolvovala jsem řadu vyšetření, CT mozku, rovnováhu,vše co bylo možné. Dostala jsem léky na závratě a čekala, kdy zase začnou závratě a zvracení. Vůbec jsem netušila kdy se znova vrátí a ony se vracely vždy po zátěži, po únavě, cítila jsem se nejistá a bezmocná. Jenom jedna moudrá paní doktorka nenápadně poznamenala, jestli nejsem přetížená. Ulevit si  však mezi dvěma mlýnskými kameny však nebylo dost dobře možné. Má původní rodina o mne soupeřila s mým partnerem, řešení, které by bylo dobré také pro mne, nebylo možné najít. Tak jsem se naučila, jak se dostat do nadhledu nad svými problémy, nad pocity tlaku z vnějšího okolí, jak se nepřetěžovat, jak zvládnout konflikty s partnerem - jak se začít postupně osvobozovat a být sama sebou do té míry, abych mohla normálně fungovat a žít.

Z pohledu "moderní medicíny" pro mne řešení nebylo, po revoluci jsem absolvovala vše dostupné od MUDr. Jonáše v Praze, přes homeopatii, EAV, bylinky, léčitele....avšak výsledky nebyly trvalé nebo se žádné nedostavily. Nikdo nedokázal pojmenovat příčiny mé oslabené imunity. Nakonec jsem s trvale zvýšenou teplotou a obrovskou únavou usínala v šest hodin večer  budila se ještě víc unavená, s bolestmi kloubů a malátností celého těla, bez nálady, unavená, ospalá. Souběžně s hledáním odpovědí na mé otázky jsem pracovala sama na sobě, prošla mnoha směry alternativy a absolvovala spousty kurzů. Vše bylo součástí mé cesty k sobě a pochopila jsem, že je to nezbytnou částí mého léčení - uzdravování mé duše, poznávání myšlenkových vzorců, schémat, která se projevují na těle formou nemocí. Poznávala jsem, jak ke mně hovoří mé duše přes mé moudré tělo. Část lékařů byla s mým zdravotním stavem naprosto spokojena a část mi říkala, že se s tím musím naučit žít. Protože jsem se cítila jinak, přestala jsem je navštěvovat, protože to k ničemu nevedlo. Pak se stala v mé rodině událost, které vše završila a spustila totální oslabení mého zdraví. Když viděla jedna má kamarádka, v jakém stavu se nacházím,doporučila mi léčení biorezonancí a já to zkusila. Vše mi pomohlo a tak jsem si sama otevřela detoxikační poradnu se zaměřením  na očistu těla i mysli, na odebírání toxinů a všeho nepotřebného tak, aby se tělo i mysl mohly dostat zpět do rovnováhy. Postupně jsem pochopila význam změny jídelníčku i to, že  naše  mysl i duše jsou se vším propojeny a pokud máme léčit celostně, tak je dobré si propojit svůj život a myšlení se svým zdravím a pochopit co se stalo a kdy a jaký  to mělo vliv na naše zdraví. Používám všechny   mě vlastní metody osobního  poradenství          na míru, jídelníčky, přírodní detoxikace, intuitivní psychologie, duševní příčiny nemocí - vše, co k celostnímu léčení a medicíně patří a co jsem osobně vyzkoušela a osvědčilo se mi.

Takto pracuji 15-tým rokem a vím, že dokáži pomoci lidem , kteří chtějí znát svůj zdravotní stav a jít touto cestou léčení a uzdravení. Součástí poznatků je i celostní východní medicína, znalost párových orgánů, znalost toho, s jakými myšlenkami souvisí nemoc kterého orgánu a jak lze člověku účinně pomoci.

Kdo má zájem, naučí se postupně poznávat sám sebe a mohu ho naučit tomu, jak si své zdraví udržet trvale. Je mnoho cest a způsobů, jak se naučit být zdravý sám se sebou. I když jsme všichni na cestě, můžeme po ní jít s úsměvem. Nemoc, která vznikala déle , bude se léčit déle. Co onemocnělo nedávno, bude se léčit kratší dobu. Děti se léčí rychleji nežli dospělí. Pokud se něco opakuje, zrcadlí to nějakou informaci , které si přeje být zviditelněna, pochopena a zpracována. Ctím moudrost předků a  tvořím nové přístupy a metody tradiční celostní medicíny a léčitelství. Jak mi bylo řečeno a tak i konám. Vše je založeno na zdravém „selském rozumu“ , praktickém přístupu k životu a vnitřní moudrosti - intuici. To, čemu sami porozumíme, se nám také podaří žít a uvést do každodenní praxe.

Doporučuji a předávám informace dále. Zda se podle nich mí klienti zařídí, nechávám na svobodné vůli každého z nich. Mým úkolem je má část práce, domácí část práce na sobě, je na každém z příchozích.

Přeji všem příjemný proces léčení a uzdravení.

Dagmar Elisabeth Selecká - Atauí

                                           


Historie projektu

Tyto stránky navazují na mou práci osobního poradce a terapeuta od r.2006.

Kromě přirozených forem detoxikací těla i mysli nabízím možnost poradenství osobního růstu s cílem nalezní duševní a životní rovnováhy.